Něco o mně

Vítám Vás na svém blogu.

Jak to u mě začalo?

Už v roce 1993 jsem pracovala jako vedoucí v jedné velké firmě se zdravou výživou a přírodní kosmetikou. V té době ještě málokdo věděl (včetně mě, než jsem se rozkoukala), co je cizrna, nebo na co jsou dobré mořské řasy.
Žasla jsem také nad kvalitní přírodní kosmetikou, která byla voňavá a neuvěřitelně sexy. 🙂 Další praktické zkušenosti přišly v mé vlastní kuchyni a domácnosti. Vše jsem pak více řešila, když se mi narodily děti. Dnes mám děti velké, ale moje motivace stále roste. 

Kdo tedy NEjsem? 😉

Výživový specialista, ačkoliv mě manžel za něj považuje. Při přípravě jídla důvěřuji své kreativitě a intuici. Nevařím přesně podle receptů, ale vnímám je jako skvělou inspiraci. Hodně se mi libí myšlenka, že kuchařem se člověk stává zkušenostmi a ne tím, že umí uvařit podle receptu. Osobně mám nejraději vaření tzv. co dům dal. Věřím, že si zde každý najde recept (nebo ho upraví), který bude podle jeho preferencí nebo výživových omezení.

Trochu se na blogu podíváme i na kvalitní přírodní kosmetiku.
Kosmetika je sice tenký led, protože zatímco u potravin je bio certifikace jednoznačná (certifikovaná jedině tehdy, když je vyrobená pouze z bio surovin), u kosmetiky to tak úplně není. Proto jsou u ní ze strany některých výrobců často nadužívaná slovíčka „přírodní“ (současná legislativa dovoluje toto označení v podstatě u jakéhokoli výrobku), „bio, organic, ekologická, natural“ kosmetika. Tady hra se slovíčky bohužel často slouží jen jako dobrý marketingový tah. Také se tím nahrává i lidem, kteří tvrdí, že celé bio je nesmysl a podvod.

Dvě hlavní myšlenky se tedy potáhnou napříč tímto blogem:

 1. Hodnotné jídlo není složité (ani zbytečně drahé) a stojí především na kvalitních vstupních surovinách. Díky tomu skvěle chutná, je výživnější a tělo z něj získává více benefitů.

2. Kvalitní přírodní kosmetika je skvělá volba, která nezatěžuje přírodu ani lidské zdraví.
Konkrétně to znamená, že se nenatíráme krémy s ropou (paraffinum liquidum)
a dalšími chemickými nesmysly, které bývají na pozadí i kdejaké rádoby „přírodní“ kosmetiky. Vybíráme raději kosmetiku, která obsahuje kvalitní suroviny, je transparentní (výrobce uvádí složení dopodrobna, aby tomu i laik trochu rozuměl), a také podle certifikátů (loga). Ty jsou dalším viditelným vodítkem pro spotřebitele.

Samozřejmě, že i ve výživě a kosmetice módní trendy přicházejí a odcházejí, ale kvalita vždy zůstává. 

Přeji všem radost, nadšení, ale také odvahu k případné změně v životě.

Vaše Nikol